بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک

بهترین زمان برای درمان ناهنجاری های فک ؟

ناهنجاری فک را باید در زمان درستی درمان کرد وگرنه تکلم و تنفس فرد دچار مشکل می شود و همچنین زیبایی فرد را نیز به خطر می اندازد.(بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک)

دو عضو بسیار مهم صورت آرواره های فوقانی و تحتانی هستند که در صورت نبود تناسب بین این دو، مثل عقب یا جلوبودن فک، همپوشانی زیاد، قرینه نبودن و… پدیده ای به نام ناهنجاری فک و صورت بروز می یابد . ناهنجاری فک و صورت به علت های گوناگونی مانند ژنتیک ویا از همان بدو تولد نوزاد به شکل نشانگان ، عوامل محیطی و آسیب به ناحیه فک در اثر تصادف یا صدمه به مرکز رشد ناحیه فک کودکان هنگام افتادن از تاب یا زمین خوردن به وجود می آیند.(بهترین زمان درمان ناهنجاری های فک)

ناهنجاری فک

بدشکلی های فکی ژنتیکی قابل پیشگیری نیستند اما ناهنجاری های مرتبط با عوامل محیطی قابل شناسایی اند و با برطرف کردن به موقع عامل ایجادکننده، می توان جلوی عارضه را گرفت. در افرادی که دچار ناهنجاریهای ناحیه فک و صورت می شوند عملکرد و وظیفه این ناحیه دچار مختل می شود که شامل جویدن ، تکلم ، تنفس و همچنین جنبه زیبایی فرد می باشد و لازم است در بهترین زمان درمان و اصلاح صورت گیرد.

علت بروز ناهنجاری های فک و دندان در کودکان

اختلال در تکامل جنین

اختلال در تکامل جنین، مصرف داورهای خاصی در مادران باردار و قرارگرفتن در معرض برخی ترکیبات شیمیایی از عوامل ناهنجاری های فک و صورت در کودکان است و سبب ایجاد اختلال در تکامل سیستم دندانی- فکی می شود. مصرف سیگار یا الکل در دوران بارداری احتمال بروز این مشکلات را افزایش می دهد.

بیشتر بخوانید
بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان

اختلالات ژنتیکی

در مراحل اولیه تکامل جنین بروز جهش های خاص ژنتیکی سبب ایجاد انواع گوناگونی از نشانگان ها (سندرم ها) خواهد شد.

ضربه دیدن فک پایین در کودکی

ناحیه ای از فک پایین که با جمجمه مفصل می شود بسیار آسیب پذیر است و ضربه ای کوچک به آن سبب شکستگی این ناحیه این ناحیه که اغلب بدون علامت است ، می شود. به زمین افتادن کودک حین دوچرخه سواری، لب پریدگی یک دندان در برخی از کودکان سبب تکامل ناقرینه فک پایین و انحراف فک و یا کوچک ماندن فک پایین نسبت به فک بالا می شوندکه با تشخیص به موقع می توان از این مشکلات پیشگیری نمود.

ارتودنسی اصفهان, بهترین زمان برای درمان ناهنجاری های فک, بهترین متخصص ارتودنسی, بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان, بهترین متخصص ناهنجاری های فک و صورت در اصفهان, درمان ناهنجاری های فک
نوشتهٔ پیشین
 کشیدن دندان برای ایجاد جای کافی در فک ؟ 
نوشتهٔ بعدی
انواع ناهنجاری های فک و دندان در کودکان

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.