متخصص ارتودنسی اصفهان تراش دندان و تغییرات زیبایی طرح لبخند

تراش دندان و تغییرات زیبایی طرح لبخند

تغییرات زیبایی روی apt برای ایجاد طرح لبخند 

برای ایجاد طرح لبخند تصحیح های کوچک را می توان روی apt ( تراش دندان ) انجام داد . وقتی شکل دندان تغییر می کند، مسیر نور تابیده شده به دندان نیز دچار تغییر می شود .

سطوح صاف تر نور بیش تری را منعکس می نمایند و باعث می شوند دندان ها عریض تر، بزرگ تر و نزدیک تر به نظر برسند. از طرفی سطوح گرد و خشن نور کمتری را به چشم بیننده بازتاب می کنند و در نتیجه عکس قضیه اتفاق می افتد.

اگر تغییرات اساسی روی apt جهت اطمینان از صحت تراش حقیقی دندان انجام شود، باید از طراحی لبخند جدید، یک قالب فوری تهیه نمود.

ایندکس سیلیکونی جدید باید در بالین بیمار با سیلیکون heavybody تهیه شود تا برای تراش نهایی در کنار نمونه جدید که اساس ترمیم های موقت خواهد بود مورد استفاده قرار بگیرد.

Apt برای تراش دقیق سطح facial

نقطه قوت اصلی استفاده از apt، اطمینان از مورد قبول واقع شدن نتیجه نهایی توسط دندانپزشک و بیمار است. ضخامت دقیق در قسمت فیشیال را می توان با کمک ایندکس سیلیکونی مجددا بررسی نمود.

از آن جایی که اکنون apt از نتیجه نهایی تقلید می کند، می توان دندان را دقیقا بر اساس aptتراشید زیرا برجستگی نهایی ،plv حقیقی را نشان می دهد.

ضخامت فیشیال apt  و استفاده از فرزهای depth cutter میزان تراش قسمت فیشیالی را تعیین می کند. این  کارمانع از دست رفتن غیر ضروری مینا ، طی تراش بیش از حد دندان جهت  طراحی لبخند می شود و قادر به تامین عمق تراش کافی برای ساخت لمینیت و نیز پرسلین خواهد بود.


بیشتر بدانید : لمینت دندان بدون تراش دندان


اصول تراش دندان برای طراحی لبخند
اصول تراش دندان برای طراحی لبخند

Apt روی دندان های مسن

به دلیل نازکی لابلای مینای دندان افراد مسن، به خودی خود حجم اصلی قسمت فیشیال دندان از دست رفته و تضعیف شده است. در صورت عدم توجه به این موضوع استفاده از فرز depth cutter مخرب خواهد بود و منجر به از دست رفتن کامل سطح مینای موجود، می شود.

ضخامت مینای باقی مانده طی تراش دندان امری مهم است. اما در زمینه ی تراش دندان،اگر دندان ها بیش از حد تراشیده شوند، هیچ جایگزینی قادر به رقابت با مینای طبیعی دندان نخواهد بود.

این موضوع یکی از مسائل چالش برانگیز حین تراش دندان های افرادمسن می باشد زیرا با افزایش سن، ضخامت لایه ی مینای دندان پیوسته نازک و نازک تر شده و حجم اولیه خود را از دست می دهند.

این امر انعطاف پذیری دندان را در پی دارد، عدم تخمین حجم صحیح مینای دندان افراد مسن یا سایش یافته می تواند سبب از دست رفتن تقریبی تمامی مینای سطح دندان و به تبع آن از دست رفتن استحکام دندان شود.


بیشتر بخوانید : مزایا و معایب لمینت های سرامیکی


تنظیمات سئو توسط شرکت مهندسی کلینیک 24

بیشتر بخوانید
تاثیر فشار خون بالا بر روند درمان ارتودنسی یا درمان های دندانی
اصلاح طرح لبخند اصفهان, بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان, طراحی لبخند اصفهان
نوشتهٔ پیشین
اصول تراش دندان برای طراحی لبخند
نوشتهٔ بعدی
تاثیر فشار خون بالا بر روند درمان ارتودنسی یا درمان های دندانی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.