درمان ارتودنسی در اصفهان

Invisalign و بریس چگونه می توانند شکل صورت شما را تغییر دهند؟

Invisalign و بریس چگونه می توانند شکل صورت شما را تغییر دهند؟

درمان ارتودنسی در اصفهان

مدت زمان مطالعه: 23 دقیقه

احتمالاً می دانید که درمان ارتودنسی می تواند دندان های شما را صاف کرده و یک نیش ایده آل ایجاد کند. اما چگونه Invisalign و بریس ها می توانند شکل صورت شما را نیز تغییر دهند؟ پاسخ این است که آنها می توانند ، هرچند که انجام دهند یا نه ، و تا چه حدی ، به نوع سوء بستن (گاز گرفتن نامناسب) و شدت مشکل بستگی دارد.

هنگامی که متخصص ارتودنسی Omaha ما دکتر هاولی یک برنامه درمانی برای شما ایجاد می کند ، آن را بر اساس ویژگی ها و مشخصات منحصر به فرد صورت شما تنظیم می کند ، در حالی که در نظر دارد که چگونه چهره شما با افزایش سن تغییر می کند. این باعث می شود بهترین لبخند خود را داشته باشید.

چگونه بریس ها شکل صورت شما را تغییر می دهند

نقش مداخله اولیه در ایجاد تقارن صورتنمونه هایی از روش هایی که Invisalign و بریس ها می توانند خط فک و شکل صورت شما را تغییر دهندچرا تغییرات صورت پس از بریس یا Invisalign اهمیت مراجعه به متخصص دارای مجوز ارتودنسی را برجسته می کندچگونه بریس ها شکل صورت شما را تغییر می دهندبه ندرت پیش می آید که شخصی دارای صورت کاملا متقارن باشد.

دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان ، فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ و عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان که در زمینه ی درمان ارتودنسی در اصفهان نیز متخصص هستند و به شما بیماران گرامی خدمات ارائه می دهند.

معمولاً این چیزی نیست که اکثر مردم حتی به آن توجه کنند. با این حال ، در مواردی که فک بالا یا پایین با سرعت های متفاوتی رشد می کند ، یا مشکلی در موقعیت فک وجود دارد ، مانند مواردی که اغلب با آندربایت ، اوربایت یا کراس بایت مشاهده می شود ، عدم تقارن صورت می تواند واضح تر باشد. خبر خوب این است که Invisalign و بریس ها می توانند چهره ای نامتقارن را با تراز کردن فک ها و متعادل کردن ویژگی های صورت برطرف کنند.

درمان ارتودنسی در اصفهان
ارتودنسی

آیا درمان ارتودنسی چهره من را بلندتر نشان می دهد؟

خیر ، درمان ارتودنسی ، از جمله اینویزالاین و بریس ، به طور مستقیم بر بینی شما تأثیر نمی گذارد و صورت شما را طولانی نمی کند. دلیلی که افراد گهگاه تصور می کنند بینی آنها بعد از بریس ها متفاوت به نظر می رسد یا به نظر می رسد که صورت آنها بلندتر شده است در مورد زاویه ها است. وقتی دندان ها و فک ها را در موقعیت خود قرار می دهیم ، زاویه بین لب ها و بینی شما و گاهی بین لب ها و چانه شما تغییر می کند و به طور بالقوه باعث می شود بینی یا سایر ویژگی های شما کمی متفاوت به نظر برسد.

پیشنهاد مطالعه: سن مناسب برای انجام ارتودنسی چیست؟

مکانیک در مورد چگونگی تغییر شکل صورت توسط بریس ، دستگاه فشار ثابت و ملایمی را اعمال می کند ، که باعث تحریک یک فرایند طبیعی در بدن می شود که به بازسازی استخوان معروف است.

استخوان و بافت خراب می شوند (نگران نباشید ، این بدون درد است و در طول زندگی شما حتی بدون وسیله ای اتفاق می افتد!) ، و به دندان ها اجازه می دهد تا در مسیری قرار بگیرند که سیم های تراز کننده یا بریس آنها را هدایت می کند. با حرکت دندان ها به موقعیت ایده آل خود ، لب ها و در نتیجه نیمرخ همراه با دندان ها تغییر می کند.

بیشتر بخوانید
نکات مهم درباره کشیدن دندان نهفته که باید بدانیم

در بسیاری از موارد ، تقریباً به طور نامحسوس اتفاق می افتد. برای اختلاف فک ، اغلب بریس ها یا Invisalign را با وسایل کمکی مانند نوارهای لاستیکی جفت می کنیم. مواردی مانند نوارهای لاستیکی اهرم بیشتری به ما می دهند و به حرکت فک بالا و پایین کمک می کنند تا قوس بالا و پایین به درستی کنار هم قرار بگیرند. تغییر فک منجر به تفاوت محسوس تری می شود. همه منحصر به فرد هستندتغییرات صورت در قبل و بعد از بریس یا Invisalign همیشه برای نگرانی های اسکلتی و مسائل متوسط ​​تا شدید چشمگیرتر است.

از طرف دیگر ، تغییرات بسیار ناچیز خواهد بود ، اگر اصلاً وجود داشته باشد.

به عنوان مثال ، اگر دندانهای کمی کج دارید اما نیش شما طبیعی است. برای برخی از بیماران ، هیچ تغییری در صورت وجود ندارد و برای برخی دیگر ، تقویت صورت در واقع بخش مهمی از برنامه درمانی آنها است. نقش مداخله اولیه در اصلاح عدم تقارن صورت هنگام بحث در مورد تغییرات صورت پس از بریس یا Invisalign ، مهم است که به خاطر داشته باشید که اگر بهبود صورت بخشی از هدف باشد ، مداخله زودهنگام می تواند کلیدی باشد.

در صورت مداخله در هنگام رشد بیمار ، برای برخی از بی نظمی های اسکلتی ، مانند اوربایت شدید یا آندربایت ، می توان به راحتی فک را دستکاری کرد ، رشد آن را هدایت کرد و خط فک را با بریس یا وسایل برطرف کرد.

در واقع ، رفع عدم تقارن صورت یکی از اهداف رایج درمان ارتودنسی مرحله 1 است.

هدف از مرحله 1 درمان در مرحله 1 ، یعنی زمانی که ما رشد فک را در حالی که بیمار هنوز دندان های شیری دارد راهنمایی می کنیم. با تغییر اندازه ، موقعیت یا حتی شکل فک ، وسایل یا بریس ها می توانند صورت نامتقارن را به طور موثر ترمیم کنند. همچنین فضایی برای رویش مناسب دندانهای دائمی ایجاد می کند. درمان تأثیر چشمگیری بر ظاهر صورت بیمار خواهد داشت که می تواند یک عمر طول بکشد.

دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان ، فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ و عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان که در زمینه ی درمان ارتودنسی در اصفهان  نیز متخصص هستند و به شما بیماران گرامی خدمات ارائه می دهند.

اگر در حال رشد هستید چه؟

اگرچه مداخله اولیه در موارد خاص موثر است ، اما اگر شما بزرگسال هستید ، این بدان معنا نیست که ما نمی توانیم از Invisalign یا بریس برای رفع خط فک استفاده کنیم یا چهره شما را متقارن نشان دهیم. هیچ وقت برای دریافت لبخندی که دوستش دارید دیر نیست. از آنجا که رشد شما به پایان رسیده است ، در موارد شدید سوء اکلوژن که ماهیت اسکلتی دارد ، ارتودنسی جراحی ممکن است لازم باشد ، این زمانی است که ما بریس ها یا Invisalign را با جراحی اصلاحی فک جفت می کنیم. با این وجود ، برای اکثر نگرانی های ارتودنسی ، بریس و اینویزالاین موثر خواهند بود.

آن زوایایی که ما در مورد آنها صحبت کردیم می توانند ویژگی های متعادل تر صورت را درک کنند. علاوه بر این ، تراز کردن دندان ها و بهبود نیش می تواند لبخند را گسترده تر نشان دهد ، این عمل نیز مانند یک لیفت صورت بدون جراحی عمل می کند و پوست اطراف دهان را بلند کرده و ظاهری جوان تر به شما می بخشد.

بیشتر بخوانید
پنج مرحله درمان ارتودنسی چیست؟
درمان ارتودنسی در اصفهان
درمان ارتودنسی

تغییرات صورت قبل و بعد از بریس یا Invisalign برای موارد معمولحالا که می دانید براکت ها چگونه صورت را تغییر می دهند.

بیایید چند مثال را مرور کنیم تا این تغییرات را در عمل نشان دهیم. BRACES یا INVISALIGN برای یک اوربریتاوربایت زمانی است که دندانهای بالا روی دندانهای پایینی قرار بگیرند. تقریباً همه درجاتی از اوربایت دارند ، اما وقتی فاصله بین دندان های بالا و پایین بسیار زیاد باشد ، ممکن است درمان ارتودنسی ضروری باشد.

به دلیل نحوه قرارگیری فک بالا ، اوربایت می تواند گونه ها را فرورفته نشان دهد یا باعث ایجاد چانه ای “ضعیف” شود. Invisalign یا بریس می تواند خط فک را در بسیاری از موارد برطرف کند. با کنار هم قرار دادن طاق ها به طور صحیح ، چانه و فک شما قوی تر به نظر می رسد و نمای صورت هماهنگ تری ایجاد می کند. INVISALIGN یا BRACES برای UNDERBITEهنگامی که بیمار دچار آندربایت می شود ، وقتی دهان بسته است دندان های پایینی در جلوی دندان های بالا قرار می گیرند و باعث می شود فک پایین بیرون بیاید.

آندربایت نوعی مال اکلوژن است که در آن صورت پس از بریس ها تغییر می کند و یا Invisalign به احتمال زیاد قابل توجه خواهد بود.

رفع ناهماهنگی بین فک بالا و پایین و اطمینان از برخورد صحیح دندان های بالا و پایین باعث ایجاد تعادل در نیمه پایینی صورت شما می شود. همچنین باعث می شود ویژگی های صورت شما متناسب تر و چانه شما کمتر تیز شود.

دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان ، فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ و عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان که در زمینه ی درمان ارتودنسی در اصفهان نیز متخصص هستند و به شما بیماران گرامی خدمات ارائه می دهند.

INVISALIGN یا BRACES برای یک گزش بازگفته می شود زمانی که دندان های بالا و پایین به یکدیگر نزدیک نمی شوند.

بیمار دچار بایت باز می شود. معمولاً روی دندانهای جلویی تأثیر می گذارد. همانطور که می توانید تصور کنید ، هنگام بستن دهان ، لب ها باید کشیده شوند تا دندان ها را بپوشانند. این امر واقعاً می تواند بر ظاهر صورت شما تأثیر بگذارد و حتی ممکن است ظاهر آن را طولانی تر نشان دهد ، چه برسد به مشکلی که هنگام جویدن یا گاز گرفتن غذا ایجاد می کند. وقتی از Invisalign یا بریس برای اپن بایت استفاده می کنیم ، فضای بین قوس بالا و پایین را می بندیم و به دندان های جلویی کمک می کنیم تا با هم تماس بگیرند.

این باعث می شود ظاهر لب ها و گونه های شما بهتر شود و صورت شما به مدت طولانی ظاهر نشود. BRACES یا INVISALIGN برای صلیبکراس بایت زمانی اتفاق می افتد که برخی از دندانهای پایینی در مقابل برخی از دندانهای بالا قرار دارند. برای انواع خاصی از کراس بایت ها ، به ویژه اگر متوسط ​​یا شدید باشند ، بیماران اغلب با تغییر فک به یک طرف جبران می کنند. این باعث ایجاد تغییرات ناخواسته در ساختار صورت می شود. رفع کراس بایت به تغییر فک ها در مکان های ایده آل خود کمک می کند و چهره را متقارن تر می کند و لب های شما با بقیه صورت هماهنگ به نظر می رسد.

براکت یا INVISALIGN برای انواع دیگر MALOCCLUSIONشکل صورت شما می تواند در اثر هر نوع مشکل گزیدگی یا حتی به دلیل ناهماهنگی دندان ها دچار تحریف شود.

تراز کردن فک و دندان با بریس یا Invisalign یک لبخند خیره کننده و سالم به شما می بخشد. از آنجا که لبخند شما یکی از ویژگی های اصلی چهره شما است ، این می تواند ظاهر شما را به شکل مثبتی تغییر دهد. چرا این امر اهمیت مراجعه به متخصص ارتودنسی را برای درمان برجسته می کند.

بیشتر بخوانید
تمرینات فک برای درد TMJ چیست؟

دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان ، فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ و عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان که در زمینه ی درمان ارتودنسی در اصفهان نیز متخصص هستند و به شما بیماران گرامی خدمات ارائه می دهند.

درمان ارتودنسی در اصفهان
درمان ارتودنسی در اصفهان
ما می دانیم که در همه جا تبلیغاتی برای تنظیم کننده های واضح وجود دارد که می توانید به صورت آنلاین و دندانپزشکان عمومی خدمات صاف کننده دندان را سفارش دهید.

هر نوع درمانی ، از جمله اینویزالاین و بریس ، می تواند تغییرات دائمی را در آناتومی دندان و صورت ایجاد کند. به همین دلیل بسیار مهم است که برای درمان به متخصص متخصص ارتودنسی مراجعه کنید ، حتی اگر نگرانی لبخند شما خفیف باشد.

متخصص ارتودنسی مانند دکتر هاولی دو تا سه سال آموزش تخصصی پس از مدرسه دندانپزشکی دریافت می کند که در آن پیچیدگی های صاف کردن دندان ها و تراز کردن فک را می آموزند. آنها متخصصان در تشخیص ، پیشگیری و درمان بی نظمی های دندان و صورت به گونه ای هستند که نیش عملکردی ، لبخند زیباتر و سلامت دهان شما را بهبود می بخشد. دکتر هاولی از برنامه ریزی درمانی کامپیوتری استفاده می کند و به او اجازه می دهد دندان ها ، فک ها و صورت شما را از هر زاویه ای ببیند.

او می تواند نتایج مختلف را تجسم کند و هر دندان را به صورت ایده آل و سه بعدی در لبخند شما به مکان ایده آل خود منتقل کند.

او در نظر می گیرد که چگونه حرکات دندان بر روی نمای شما و نحوه به هم پیوستن لب ها تأثیر می گذارد ، حتی تغییرات طبیعی را که با افزایش سن در چهره شما ایجاد می شود ، در نظر می گیرد. نتیجه نهایی یک لبخند سفارشی است که ویژگی های صورت شما را تکمیل می کند. همانطور که می بینید ، نحوه تغییر شکل صورت توسط بریس به تشخیص شما و برنامه درمان ارتودنتیست بستگی دارد.

این که آیا شما علاقمند به دریافت Invisalign هستید یا بریس برای رفع خط فک ، ایجاد تقارن در صورت یا فقط برای اصلاح دندان های خمیده خفیف ، ما شما را در ارتودنسی هاولی تحت پوشش قرار می دهیم. دکتر هاولی یک لبخند زرق و برق دار طراحی می کند که منحصر به فرد شماست و او حتی می تواند شبیه سازی را به شما نشان دهد که لبخند جدید شما قبل از شروع درمان چگونه خواهد بود. برای شروع ، مشاوره رایگان خود را در عمل ارتودنسی Papillion امروز برنامه ریزی کنید!

دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان ، فارغ التحصیل دوره تخصصی ارتودنسی در سال ۱۳۹۱ و عضو هیات علمی بخش ارتودنسی دانشکده دندانپزشکی دانشگاه آزاد اصفهان که در زمینه ی درمان ارتودنسی در اصفهان نیز متخصص هستند و به شما بیماران گرامی خدمات ارائه می دهند.

در صورت داشتن هرگونه سوال یا برای راهنمایی بیشتر یا رزرو نوبت با ما تماس بگیرید.

برای عضویت و مشاهده صفحه اینستاگرام دکتر فاطمه تیموری همین جا کلیک کنید.

drteimoori.com, بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان, درمان ارتودنسی در اصفهان, دکتر فاطمه تیموری, متخصص ارتودنسی اصفهان, متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان
نوشتهٔ پیشین
جراحی فک: انواع جراحی ، هزینه و بازیابی؟
نوشتهٔ بعدی
خطرات در درمان ارتودنسی چیست؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.