پلاک متحرک

پلاک متحرک ارتودنسی

پلاک متحرک ارتودنسی

پلاک متحرک ارتودنسی که جهت حرکات خفیف دندانی به کار می روند در بزرگسالان و تحت عنوان ارتودنسی نامرئی شناخته می شوند این دستگاه ها به صورت پلاک های پلاستیکی شفاف که هر دو هفته باید عوض شوند برای بیماران ساخته می‌شوند که برای حرکات خفیف دندانی ساخته شده است.

اما پلاک های متحرک که برای کودکان ساخته می شوند معمولا از پلاستیکی تحت عنوان آکریل که اکثرا صورتی می باشد ساخته می شوند. برعکس ارتودنسی نامرئی دارای اجزای سیمی می‌باشند پس شفاف و همرنگ دندان محسوب نمی‌شوند. دستگاه‌های ارتودنسی متحرک کودکان از آنجایی که سطح تماس بیشتری با استخوان دارند تاثیرات استخوانی بهتری را در کودکان ایجاد می‌کنند مثلا برای گسترش فک در کودکان بهتر است. بهتر است دکتر ارتودنسی از دستگاه متحرک استفاده کند تا تأثیرات بیشتر به صورت استخوانی ایجاد شود همچنین در نظر داشته باشید معمولاً در کودکان پس از استفاده از دستگاه متحرک ارتودنسی ، در آینده نیاز به درمان ارتودنسی ثابت می باشد ارتودنسی ثابت در حل مشکلات نامرتبی دندانها بسیار قوی تر از متحرک می باشد.

قیمت ارتودنسی متحرک
قیمت ارتودنسی متحرک به مواردی چون شدت مشکل ارتودنسی و طول زمان ارتودنسی متحرک در کودکان بستگی دارد.

در بسیاری از موارد در کودکان چون شروع درمان بعدی نیاز به بالغ شدن کودک و رویش تمام دندان‌های دائمی دارد می تواند باعث طولانی شدن درمان و افزایش قیمت ارتودنسی متحرک شود در ارتودنسی متحرک کودکان در نظر داشته باشید اغلب نیاز به ارتودنسی ثابت آینده و در نتیجه در نظر گرفتن هزینه ارتودنسی ثابت می باشد.

بیشتر بخوانید
کانتورینگ دندان چست؟

در موارد ارتودنسی متحرک بزرگسالان یا ارتودنسی نامرئی تعیین قیمت بستگی به شدت مشکل و هزینه‌های لابراتوار دارد.


دکتر فاطمه تیموری
متخصص ارتودنسی در اصفهان و ناهنجاری های فک و صورت

🏣آدرس: اصفهان- خیابان توحید میانی- ساختمان البرز – طبقه چهارم – واحد 14
📱09376809858
☎031-36269021

دکتر تیموری, دکتر فاطمه تیموری, متخصص ارتودنسی اصفهان, متخصص ارتودنسی در اصفهان, متخصص ارتودنسی در اصفهان و ناهنجاری های فک و صورت, متخصص ارتودنسی کودکان, متخصص اصلاح ناهنجاری فک
نوشتهٔ پیشین
مزایای ارتودنسی متحرک
نوشتهٔ بعدی
بریس های ارتودنسی در طول بارداری

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.