لبخند زیبا

آیا میدانستید لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است؟

آیا میدانستید لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است؟

لبخند زیبا

لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است. ظاهر دندان های شما تاثیر قابل توجهی بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. در عین حال، شما را جذاب تر و جوان تر می کند. اگر در لبخند زدن به دلیل فضای ناهموار بین دندان های خود احساس راحتی نمی کنید، دیگر مشکلی حل نشدنی نیست. به لطف دندانپزشکی زیبایی مدرن، می توانید از لبخندی زیبا در حین احوالپرسی با افراد دیگر لذت ببرید.

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندان های سفید مرواریدی و سالم لذت ببرید. آنها مواد نازک، ویفری، رنگ دندان و سفارشی هستند که به جلوی دندان های شما متصل می شوند و به انواع مشکلات دندانی رسیدگی می کنند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است به مجموعه ای از معیارهای متفاوت می رسد. پس از بررسی دقیق مزایا و معایب ونیرهای دندانی، می توانید هر نوع را وزن کنید تا به یک نتیجه معقول برسید.

کاندیدای خوب برای کامپوزیت ونیر و لمینت دندانپزشکی

قبل از انتخاب نوع خاصی از ونیر، ابتدا باید دریابید که آیا کامپوزیت ونیر و لمینت دندان راه حل مناسبی برای شما هستند یا خیر. ونیرها برای همه یا هر دندانی مناسب نیستند. بنابراین، انتخاب مورد یک عامل بسیار مهم در موفقیت این تکنیک است.

بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان درمورد هرگونه مسئله ای برای زیبایی دندان ها و ناهنجاری های فکی می تواند به شما کمک کند.

کامپوزیت ونیر و لمینت اغلب چه زمانی نشان داده می شود؟

کامپوزیت ونیر و لمینت در موارد زیر بسیار موثر هستند:
 • اصلاح دندان هایی که کج یا بد شکل هستند.
 • ترمیم دندان های شکسته یا شکسته.
 • دندان‌های لکه‌دار یا تغییر رنگ وقتی که درمان سفیدکننده دندان کارساز نیست.
 • دندان هایی که در اثر سایش کوتاه شده اند.
 • دندان هایی که خیلی از هم فاصله دارند.
لبخند زیبا

لبخند زیبا

مزایای ونیرهای کامپوزیت

هزینه

ونیرهای کامپوزیت مزایای زیادی نسبت به لمینت دارند که مهمترین آنها هزینه است. به طور متوسط، لمینت ها دو برابر گران تر از کامپوزیت ها هستند، که برای برخی افراد بسیار مهم است، با توجه به اینکه اکثر درمان ها تحت پوشش بیمه نیستند، به این معنی که شما احتمالاً از جیب خود برای درمان پرداخت می کنید.

بیشتر بخوانید
تفاوت کلیدی ارتودنسی بزرگسالان و کودکان

درمان یک روزه

ونیرهای کامپوزیت را اغلب می توان در یک جلسه تکمیل کرد. دندانپزشک شما دندان‌های شما را برای رزین آماده می‌کند و سپس روکش‌ها را مستقیماً روی جلوی دندان‌های شما می‌تراشد. سپس رزین با استفاده از نور شدید سخت می شود و در نهایت روکش های شما صیقلی می شوند.

ونیرهای کامپوزیت مستقیم (که به آن باندینگ کامپوزیت نیز گفته می شود) در واقع به جای آزمایشگاه خارج از سایت، روی دندان های شما حجاری می شوند. رزین سایه‌دار دندان به‌طور مستقیم روی دندان‌ها اعمال می‌شود (از این رو نام آن است) جایی که می‌توان آن را شکل داده و توسط دندانپزشک مجسمه‌سازی کرد.

رزین شکل‌دار با استفاده از نور با شدت بالا سخت می‌شود، پس از آن می‌توان لایه‌های اضافی رزین را اعمال کرد و در صورت نیاز مجسمه‌سازی کرد تا نتیجه زیبایی‌شناختی مورد نظر را به دست آورد. پس از اتمام، رزین باید پولیش داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه دندان به دست آورد. بنابراین روش کامپوزیت بسیار کمتر تهاجمی و به طور قابل توجهی سریعتر از چینی است.

پروسه لمینت طولانی‌تر طول می‌کشد، زیرا ونیرهای شما باید در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده شوند و قبل از قرار بعدی به دندانپزشک شما تحویل داده شوند. قبل از نصب ونیرها، دندان های شما نیز به آمادگی بیشتری نیاز دارند.

بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان را با یک کلیک بهتر بشناسید.

لبخند زیبا

لبخند زیبا

برگشت پذیری

مسلماً بزرگترین مزیتی که ونیرهای کامپوزیت نسبت به پرسلن دارند برگشت پذیری است. چینی نیاز به تغییر شکل دندان های طبیعی شما دارد تا روی روکش قرار بگیرد. وقتی صحبت از کامپوزیت ها می شود، حداقل کار آماده سازی روی دندان های طبیعی شما لازم است، به این معنی که آنها به طور دائم تغییر نمی کنند تا حدی که مواد کامپوزیت را نتوان برداشته و در صورت نیاز جایگزین کرد.

بیشتر بخوانید
براكتهای خودکار

مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی

دوام

اگرچه ونیرهای کامپوزیت دارای چندین مزیت هستند، اما یک منطقه وجود دارد که نمی توانند با لمینت رقابت کنند: دوام. لمینت ماده ای بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت است (حتی با بهبود مواد رزین در طول سال ها).

لمینت ها به طور متوسط ۱۰ تا ۱۵ سال دوام می آورند، اگرچه زمانی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنید و دستورالعمل های دندانپزشک خود را دنبال می کنید، می توانند حتی برای مدت طولانی تری دوام بیاورند. ونیرهای کامپوزیت تقریباً نصف طول عمر دارند، معمولاً ۵ تا ۷ سال.

اگر به فکر قرار دادن ونیر هستید، مهم است که این معامله را در نظر بگیرید. یعنی در حالی که کامپوزیت ها ممکن است نصف پرسلن قیمت داشته باشند، فقط نیمی از آن عمر می کنند.

به منظور مشاهده و عضویت در صفحه اینستاگرام بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان همین جا کلیک کنید.

بنابراین کدام ارزش بهتر است؟

اکثر دندانپزشکان موافقند که لمینت ها طبیعی ترین و شبیه ترین زیبایی دندان را ارائه می دهند. لمینت دارای کیفیت شفافی است که کاملاً شبیه مینای دندان است. همچنین به دلیل استحکام مواد و لعابی که پس از درمان اعمال می شود، در برابر لکه و بریدگی بسیار مقاوم است. از سوی دیگر، ونیرهای کامپوزیت متخلخل‌تر هستند و بنابراین مستعد لک هستند، به این معنی که ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود داشته باشید تا از برخی مواد غذایی لکه‌زا اجتناب کنید. لبخند زیبا کامپوزیت همچنین برای دستیابی به زیبایی دندان مانند باید پولیش شود. و حتی پس از آن نیز کاملاً قابل مقایسه نیست.

بیشتر بخوانید
ارتودنسی رهگیری چیست و چقدر موثر است؟

روش لمینت بیشتر درگیر است، و اغلب نیاز به پوشیدن موقت دارد در حالی که شما منتظر می‌مانید تا روکش‌ها در آزمایشگاه مجسمه‌سازی شوند. با این حال، تعداد بیشتری از دندانپزشکان از فناوری‌های CAD/CAM کنار صندلی استفاده می‌کنند که به سرعت بخشیدن به فرآیند با امکان ساخت در محل کمک می‌کند. اگر به دنبال راه حل لمینت هستید، مهم است که نوع فناوری هایی را که دندانپزشک شما در دسترس دارد، ارزیابی کنید. ممکن است در نهایت زمان کلی درمان را به شدت کاهش دهید.

راه حل درمانی قابل اجرا

در نهایت، ونیرهای چینی یک راه حل درمانی مناسب برای همه موارد ساییدگی مینای دندان، ساییدگی و پارگی، نقص های ژنتیکی، دندان های ناهموار و غیره ارائه می دهند کامپوزیت ها ممکن است گزینه مناسبی برای نگرانی های شدید نباشند. به عنوان مثال، تغییر رنگ یا مسائل مربوط به فاصله ممکن است به اندازه کافی با ونیرهای کامپوزیت قابل درمان نباشد و چینی را تنها گزینه شما می کند.

دندانپزشک شما یک ارزیابی کامل از سلامت دهان را به عنوان بخشی از مشاوره شما برای تعیین گزینه های شما انجام می دهد. با ما تماس بگیرید.

, , , , , , , , , , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چه چیزی در درمان ارتودنسی گنجانده شده است؟
نوشتهٔ بعدی
چه زمانی ونیر کامپوزیت و لمینت دندان گزینه خوبی نیستند؟

اطلاعات تماس

دکتر فاطمه تیموری

بورد تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت

(استادیار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان)

اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی پارکینگ توحید، ساختمان البرز، طبقه چهارم

   031-36269021 و 09376809858

drfatemehteimoori96@gmail.com

آمار بازدید سایت

 • 0
 • 66
 • 105
 • 881
 • 3,340
 • 138,726
 • 487
 • اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

لینک های مفید

خانم دکتر فاطمه تیموری در اینستاگرام

خانم دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان در سلامتی24

خانم دکتر فاطمه تیموری در پجشکی

خانم دکتر فاطمه تیموری در دکترآف

خانم دکتر فاطمه تیموری در کلینیک24

خانم دکتر فاطمه تیموری در اولین کیوسک

خانم دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان در سایت Esfahan.org

سامانه معرفی و نوبت دهی پزشک و مشاور کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

متخصص ارتودنسی اصفهان، دکتر فاطمه تیموری

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان دکتر محمد راد فر

فوق تخصص نوزادان اصفهان دکتر مهتاب رفاهی

دندانپزشک جراح اصفهان دکتر بهزاد آیت اللهی

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

بهترین لیزر موهای زاید اصفهان

جراح بینی اصفهان دکتر بهنام خرمی

متخصص طب فیزیکی اصفهان دکتر مهدی احمدی – دکتر سیمرا عشاقی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست