لبخند زیبا

آیا میدانستید لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است؟

آیا میدانستید لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است؟

لبخند زیبا

لبخند زیبا یکی از مولفه های اصلی زیبایی است. ظاهر دندان های شما تاثیر قابل توجهی بر عزت نفس و اعتماد به نفس شما دارد. در عین حال، شما را جذاب تر و جوان تر می کند. اگر در لبخند زدن به دلیل فضای ناهموار بین دندان های خود احساس راحتی نمی کنید، دیگر مشکلی حل نشدنی نیست. به لطف دندانپزشکی زیبایی مدرن، می توانید از لبخندی زیبا در حین احوالپرسی با افراد دیگر لذت ببرید.

کامپوزیت ونیر و لمینت دندان یک روش دندانپزشکی زیبایی و راه حلی پیشرفته است که از طریق آن می توانید از دندان های سفید مرواریدی و سالم لذت ببرید. آنها مواد نازک، ویفری، رنگ دندان و سفارشی هستند که به جلوی دندان های شما متصل می شوند و به انواع مشکلات دندانی رسیدگی می کنند. تصمیم گیری در مورد اینکه کدام تکنیک برای شما مناسب است به مجموعه ای از معیارهای متفاوت می رسد. پس از بررسی دقیق مزایا و معایب ونیرهای دندانی، می توانید هر نوع را وزن کنید تا به یک نتیجه معقول برسید.

کاندیدای خوب برای کامپوزیت ونیر و لمینت دندانپزشکی

قبل از انتخاب نوع خاصی از ونیر، ابتدا باید دریابید که آیا کامپوزیت ونیر و لمینت دندان راه حل مناسبی برای شما هستند یا خیر. ونیرها برای همه یا هر دندانی مناسب نیستند. بنابراین، انتخاب مورد یک عامل بسیار مهم در موفقیت این تکنیک است.

بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان درمورد هرگونه مسئله ای برای زیبایی دندان ها و ناهنجاری های فکی می تواند به شما کمک کند.

کامپوزیت ونیر و لمینت اغلب چه زمانی نشان داده می شود؟

کامپوزیت ونیر و لمینت در موارد زیر بسیار موثر هستند:
  • اصلاح دندان هایی که کج یا بد شکل هستند.
  • ترمیم دندان های شکسته یا شکسته.
  • دندان‌های لکه‌دار یا تغییر رنگ وقتی که درمان سفیدکننده دندان کارساز نیست.
  • دندان هایی که در اثر سایش کوتاه شده اند.
  • دندان هایی که خیلی از هم فاصله دارند.
بیشتر بخوانید
نکات مهم درباره کشیدن دندان کودک که باید بدانیم
لبخند زیبا
لبخند زیبا

مزایای ونیرهای کامپوزیت

هزینه

ونیرهای کامپوزیت مزایای زیادی نسبت به لمینت دارند که مهمترین آنها هزینه است. به طور متوسط، لمینت ها دو برابر گران تر از کامپوزیت ها هستند، که برای برخی افراد بسیار مهم است، با توجه به اینکه اکثر درمان ها تحت پوشش بیمه نیستند، به این معنی که شما احتمالاً از جیب خود برای درمان پرداخت می کنید.

درمان یک روزه

ونیرهای کامپوزیت را اغلب می توان در یک جلسه تکمیل کرد. دندانپزشک شما دندان‌های شما را برای رزین آماده می‌کند و سپس روکش‌ها را مستقیماً روی جلوی دندان‌های شما می‌تراشد. سپس رزین با استفاده از نور شدید سخت می شود و در نهایت روکش های شما صیقلی می شوند.

ونیرهای کامپوزیت مستقیم (که به آن باندینگ کامپوزیت نیز گفته می شود) در واقع به جای آزمایشگاه خارج از سایت، روی دندان های شما حجاری می شوند. رزین سایه‌دار دندان به‌طور مستقیم روی دندان‌ها اعمال می‌شود (از این رو نام آن است) جایی که می‌توان آن را شکل داده و توسط دندانپزشک مجسمه‌سازی کرد.

رزین شکل‌دار با استفاده از نور با شدت بالا سخت می‌شود، پس از آن می‌توان لایه‌های اضافی رزین را اعمال کرد و در صورت نیاز مجسمه‌سازی کرد تا نتیجه زیبایی‌شناختی مورد نظر را به دست آورد. پس از اتمام، رزین باید پولیش داده شود تا ظاهری طبیعی تر و شبیه دندان به دست آورد. بنابراین روش کامپوزیت بسیار کمتر تهاجمی و به طور قابل توجهی سریعتر از چینی است.

پروسه لمینت طولانی‌تر طول می‌کشد، زیرا ونیرهای شما باید در آزمایشگاه دندانپزشکی آماده شوند و قبل از قرار بعدی به دندانپزشک شما تحویل داده شوند. قبل از نصب ونیرها، دندان های شما نیز به آمادگی بیشتری نیاز دارند.

بیشتر بخوانید
سلامت دندان ها با رعایت این اصول

بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان را با یک کلیک بهتر بشناسید.

لبخند زیبا
لبخند زیبا

برگشت پذیری

مسلماً بزرگترین مزیتی که ونیرهای کامپوزیت نسبت به پرسلن دارند برگشت پذیری است. چینی نیاز به تغییر شکل دندان های طبیعی شما دارد تا روی روکش قرار بگیرد. وقتی صحبت از کامپوزیت ها می شود، حداقل کار آماده سازی روی دندان های طبیعی شما لازم است، به این معنی که آنها به طور دائم تغییر نمی کنند تا حدی که مواد کامپوزیت را نتوان برداشته و در صورت نیاز جایگزین کرد.

مزایای استفاده از لمینت دندانپزشکی

دوام

اگرچه ونیرهای کامپوزیت دارای چندین مزیت هستند، اما یک منطقه وجود دارد که نمی توانند با لمینت رقابت کنند: دوام. لمینت ماده ای بسیار قوی تر از رزین کامپوزیت است (حتی با بهبود مواد رزین در طول سال ها).

لمینت ها به طور متوسط 10 تا 15 سال دوام می آورند، اگرچه زمانی که بهداشت دهان و دندان را به خوبی رعایت می کنید و دستورالعمل های دندانپزشک خود را دنبال می کنید، می توانند حتی برای مدت طولانی تری دوام بیاورند. ونیرهای کامپوزیت تقریباً نصف طول عمر دارند، معمولاً 5 تا 7 سال.

اگر به فکر قرار دادن ونیر هستید، مهم است که این معامله را در نظر بگیرید. یعنی در حالی که کامپوزیت ها ممکن است نصف پرسلن قیمت داشته باشند، فقط نیمی از آن عمر می کنند.

به منظور مشاهده و عضویت در صفحه اینستاگرام بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان همین جا کلیک کنید.

بنابراین کدام ارزش بهتر است؟

اکثر دندانپزشکان موافقند که لمینت ها طبیعی ترین و شبیه ترین زیبایی دندان را ارائه می دهند. لمینت دارای کیفیت شفافی است که کاملاً شبیه مینای دندان است. همچنین به دلیل استحکام مواد و لعابی که پس از درمان اعمال می شود، در برابر لکه و بریدگی بسیار مقاوم است. از سوی دیگر، ونیرهای کامپوزیت متخلخل‌تر هستند و بنابراین مستعد لک هستند، به این معنی که ممکن است نیاز به تنظیم رژیم غذایی خود داشته باشید تا از برخی مواد غذایی لکه‌زا اجتناب کنید. لبخند زیبا کامپوزیت همچنین برای دستیابی به زیبایی دندان مانند باید پولیش شود. و حتی پس از آن نیز کاملاً قابل مقایسه نیست.

بیشتر بخوانید
چه نوع از گزینه های درمان ارتودنسی وجود دارد؟

روش لمینت بیشتر درگیر است، و اغلب نیاز به پوشیدن موقت دارد در حالی که شما منتظر می‌مانید تا روکش‌ها در آزمایشگاه مجسمه‌سازی شوند. با این حال، تعداد بیشتری از دندانپزشکان از فناوری‌های CAD/CAM کنار صندلی استفاده می‌کنند که به سرعت بخشیدن به فرآیند با امکان ساخت در محل کمک می‌کند. اگر به دنبال راه حل لمینت هستید، مهم است که نوع فناوری هایی را که دندانپزشک شما در دسترس دارد، ارزیابی کنید. ممکن است در نهایت زمان کلی درمان را به شدت کاهش دهید.

راه حل درمانی قابل اجرا

در نهایت، ونیرهای چینی یک راه حل درمانی مناسب برای همه موارد ساییدگی مینای دندان، ساییدگی و پارگی، نقص های ژنتیکی، دندان های ناهموار و غیره ارائه می دهند کامپوزیت ها ممکن است گزینه مناسبی برای نگرانی های شدید نباشند. به عنوان مثال، تغییر رنگ یا مسائل مربوط به فاصله ممکن است به اندازه کافی با ونیرهای کامپوزیت قابل درمان نباشد و چینی را تنها گزینه شما می کند.

دندانپزشک شما یک ارزیابی کامل از سلامت دهان را به عنوان بخشی از مشاوره شما برای تعیین گزینه های شما انجام می دهد. با ما تماس بگیرید.

drteimoori.com, ارتودنسی, ارتودنسی اصفهان, اصلاح طرح لبخند اصفهان, بهترین متخصص ارتودنسی, بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان, بهترین متخصص ناهنجاری های فک و صورت در اصفهان, دکتر فاطمه تیموری, لبخند زیبا, متخصص ارتودنسی اصفهان, متخصص ارتودنسی در اصفهان, متخصص ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت اصفهان, متخصص اصلاح ناهنجاری فک, متخصص ناهنجاری های فک و صورت در اصفهان, ناهنجاری فک
نوشتهٔ پیشین
چه چیزی در درمان ارتودنسی گنجانده شده است؟
نوشتهٔ بعدی
چه زمانی ونیر کامپوزیت و لمینت دندان گزینه خوبی نیستند؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.