متخصص ارتودنسی اصفهان

در صورت شکستن براکت یا سیم ارتودنسی چه کاری باید انجام داد (وحشت نکنید!)

متخصص ارتودنسی اصفهان | دکتر فاطمه تیموری | drteimoori.com

مدت زمان مطالعه: ۱۲ دقیقه

در صورت داشتن مهاربند ، گاهی اوقات سیم یا براکت را می شکنید غیر معمول نیست. هیچ چیز برای وحشت وجود ندارد ، اما شما باید برای اصلاح بریس های شکسته خود اقدام کنید. بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

بریس های آسیب دیده می توانند باعث ایجاد ناراحتی ، بریدگی و سایش در داخل دهان شوند و در صورت برطرف نشدن ، درمان شما کم اثر می شود. قبل از اینکه بتوانید برای ترمیم مناسب به ارتودنتیست مراجعه کنید ، ممکن است نیاز به انجام یک جزییات جزئی داشته باشید.

در صورت شکستن بریس چگونه از دهان خود محافظت کنید:
سیم شکسته یا براکت متحرک می تواند تیز باشد بنابراین ممکن است لازم باشد قبل از دیدن ارتودنتیست ، برای محافظت از دهان خود اقدام کنید. اصلاحات معمول به موچین برای نگه داشتن براکت های شکسته به وضعیت راحت تر یا ناخن گیر برای برش سیم تیز نیاز دارد. از موم باید برای پوشاندن نقاط تیز و محافظت از دهان استفاده شود. بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

متخصص ارتودنسی اصفهان

متخصص ارتودنسی اصفهان

در مورد چگونگی انجام اصلاحات سریع برای سه نوع متداول بریس های آسیب دیده بیشتر بخوانید:

براکت شل (شناور) از روی دندان است اما همچنان روی سیم است

سیم قوس شکسته

سیم از آخرین براکت بیرون زده است

براکت شناور (براکت از کار افتاد)

براکت ها قسمتی از بریس ها هستند که با چسب مخصوص به هر دندان متصل می شوند. اگر براکت از دندان جدا شود اما هنوز روی سیم باشد ، می تواند چرخانده و در امتداد سیم حرکت کند. برای ترتیب دادن زمان اتصال مجدد براکت های شکسته به دندان ، با ارتودنتیست خود تماس بگیرید.

یک براکت شناور بندرت مانند سایر شکستگی ها باعث درد یا آسیب می شود ، اما می تواند به قسمت داخلی دهان شما بمالد. قبل از مراجعه به متخصص ارتودنسی برای ترمیم ، می توانید یک موچین را استریل کنید و از آنها برای بستن براکت در امتداد سیم استفاده کنید تا بین دو دندان یا در وسط دندان قرار گیرد. از موچین براکت را بچرخانید تا جهت آن درست باشد. اگر براکت ناراحت کننده است ، سطح آن را با مقداری موم دندان بپوشانید. بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

بیشتر بخوانید
دندانپزشکی پیشگیرانه

سیم شکسته

اگر سیم قوس شما شکسته شود ، انتهای تیز می تواند به گونه یا لثه شما فرو رفته و باعث خونریزی آن شده و احتمال عفونت را افزایش دهد. برای اینکه سیم را ایمن کنید تا زمانی که می توانید ارتودنتیست خود را ببینید ، از یک جیب ناخن گیر یا انبر کوچک برای برش دادن انتهای آن استفاده کنید ، بنابراین یک کار زیبایی است. اگر خطر این وجود دارد که بیمار قطعه کوچک سیم قطع شده را ببلعد ، سعی کنید در حالی که انتهای آن را قطع می کنید ، از یک دستمال داخل دهان استفاده کنید.

سیم برآمده

با حرکت دندان ها احتمال کمی وجود دارد که سیم از براکت آخر خارج شود. اگر سیم به داخل چک یا آدامس فرو می رود ، انتهای آن را با ناخن گیر یا انبر کوچک برش دهید. همچنین می توانید از موم ارتودنسی برای پوشاندن انتهای تیز استفاده کنید. برای تعویض سیم با ارتودنتیست خود تماس بگیرید.

سیم خم شده

خوردن غذاهایی که برای بریس ها خیلی سخت هستند می تواند باعث خم شدن سیم شود. وقتی سیم مهاربندهای شما خم می شود ، نوارهای شل نمی توانند دندان ها را به موقعیت خود بکشند. اگر در شل شدن ، خم شدن یا شکسته شدن سیم تغییراتی مشاهده کردید ، بلافاصله با ارتودنتیست خود وقت بگیرید. بهتر است که این مورد را چک کنید تا اینکه هفته ها کاری انجام ندهید و متوجه شوید سیم درمان شما را به خطر انداخته است. بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

متخصص ارتودنسی اصفهان

متخصص ارتودنسی اصفهان

چرا شکستگی های ارتودنسی رخ می دهد؟

رایج ترین دلیل شکستن بریس ها خوردن غذای سفت ، ترد یا چسبناک است. یادتان باشد قبل از خوردن غذا فکر نکنید تا از وقفه جلوگیری کنید. چند دقیقه در روز صرف برش غذا به تکه های کوچکتر یا عوض کردن غذاهایی که برای بریس توصیه نمی شوند ، می تواند در طولانی مدت باعث صرفه جویی در وقت شود. بازدید غیرمنتظره از متخصص ارتودنسی برای رفع بریس های شکسته می تواند والدین را به مرخصی از محل کار و بچه ها را به دور از مدرسه اختصاص دهد.

بیشتر بخوانید
نحوه مراقبت از ریتینر ارتودنسی

یکی دیگر از دلایل آسیب دیدن بریس ها ، ضربه زدن به دهان هنگام ورزش است. همیشه هنگام ورزشهای تماسی از محافظ دهان استفاده کنید. اگر دندان های شما جابجا شده اند و محافظ دهان به درستی مناسب نیست ، با ارتودنتیست خود در مورد محافظ جدید یا جایگزین دهان صحبت کنید. بازی خشن همچنین می تواند منجر به آسیب دیدن بریس ها یا آسیب به دهان شود.

بعضی اوقات غذا بین دندان ها و بریس ها گیر می کند. اگر با مسواک زدن یا استفاده از یک تکه نخ دندان نمی توانید از محل خود خارج شوید ، ممکن است لازم باشد از ارتودنتیست یا دندانپزشک معمولی خود بخواهید که بین دندان ها را تمیز کند. با استفاده از یک خلال دندان می توان سیم را خم کرد یا یک براکت را از دندان جدا کرد. مسواک زدن منظم به دندانها اجازه می دهد تا بر اساس دستورالعمل برقی حرکت کنند. وقتی غذا به طور مداوم بین دندان ها قرار می گیرد ، می تواند حرکت را محدود کند.  بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

چگونه می توان بریدگی ها و زخم های دهان خود را بهبود داد؟

متأسفانه ، معمولاً در افراد دارای بریس زخم یا بریدگی در دهان ایجاد می شود. زخم های داخل دهان معمولاً به سرعت بهبود می یابند اما اگر بریس ها همان نقطه دهان را تحریک کنند ، بهبود آن طولانی تر می شود. بریس های جدید بیشترین تحریک را در قسمت داخلی گونه ها ایجاد می کنند و همچنین بریس های دارای سیم شکسته یا براکت ها.

بیشتر بخوانید
پستانک ارتودنسی چیست؟

مقدار کمی واکس دندانپزشکی می تواند باعث تسکین شود زیرا یک بافر بین براکت فلزی و دهان ایجاد می کند. مقدار واکس به اندازه نخود را رول کنید و سپس موم را روی براکت صاف کنید. هنگام غذا خوردن می توانید موم را داخل آن بگذارید – اگر به طور تصادفی مقداری بلعید ، ضرر ندارد.

شستشوی آب نمک با تمیز نگه داشتن محل می تواند باعث تسکین و التیام زخم شود. یک قاشق چایخوری نمک را در آب گرم مخلوط کرده و اطراف دهان خود را بشویید. در صورت تسکین آب نمک می توانید چندین بار در روز استفاده کنید.

بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

همچنین می توانید از یک شستشوی ضد عفونی کننده که برای مراقبت از دهان و دندان و همچنین کرم های بی حس کننده طراحی شده استفاده کنید. رعایت بهداشت دهان و دندان همیشه مهم است ، به خصوص هنگامی که در دهان خود بریدگی یا زخم دارید.

به غذاهای نرم پایبند باشید و از نوشیدنی های خیلی گرم یا خیلی سرد خودداری کنید.

از ارتودنتیست خود راهنمایی بخواهید:

اگر سوالی داشتید ، بهتر است به محض مشاهده مشکلی با ارتودنتیست خود تماس بگیرید و از آنها مشاوره بگیرید. مهاربندهای شکسته ، سیمهای شل یا یک براکت شناور می توانند دندان ها را سریعتر از آنچه تصور می کنید به حالت قدیمی برگردانند. وحشت نکنید اما اگر بخشی از مهاربندهای شما شکسته است ، به یاد داشته باشید که ترک یک شکستگی تا قرار بعدی برای برنامه ریزی قبلی شما ممکن است مشکلاتی ایجاد کند و گاهی اوقات مدت زمان درمان را افزایش می دهد.

بیشتر شکستگی ها یک راه حل سریع و آسان هستند. با دکتر فاطمه تیموری، متخصص ارتودنسی اصفهان و ارتودنسی تماس بگیرید تا مشکلتان را به سادگی حل کنند. drteimoori.com

 

, , , , , ,
نوشتهٔ پیشین
چرا نباید از انجام ارتودنسی های دندانی ترسید؟
نوشتهٔ بعدی
ارتودنسی چه کار می کند؟

اطلاعات تماس

دکتر فاطمه تیموری

بورد تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت

(استادیار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان)

اصفهان، خیابان توحید میانی، روبروی پارکینگ توحید، ساختمان البرز، طبقه چهارم

   031-36269021 و 09376809858

drfatemehteimoori96@gmail.com

آمار بازدید سایت

  • 1
  • 57
  • 92
  • 858
  • 3,501
  • 112,728
  • 407
  • شهریور ۲۸, ۱۴۰۰

لینک های مفید

خانم دکتر فاطمه تیموری در اینستاگرام

خانم دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان در سلامتی24

خانم دکتر فاطمه تیموری در پجشکی

خانم دکتر فاطمه تیموری در دکترآف

خانم دکتر فاطمه تیموری در کلینیک24

خانم دکتر فاطمه تیموری در اولین کیوسک

خانم دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان در سایت Esfahan.org

سامانه معرفی و نوبت دهی پزشک و مشاور کلینیک24

نرم افزار مطب و کلینیک پزشکی

نرم افزار مطب و کلینیک دندانپزشکی

نرم افزار مرکز مشاوره و روانشناسی

نرم افزار رادیولوژی و سونوگرافی

نرم افزار آزمایشگاه و ژنتیک

طراحی سایت پزشکی

بانک اطلاعاتی مراکز پزشکی

نوبت دهی تلفن گویا

متخصص ارتودنسی اصفهان، دکتر فاطمه تیموری

بهترین متخصص تغذیه و رژیم درمانی اصفهان دکتر محمد راد فر

فوق تخصص نوزادان اصفهان دکتر مهتاب رفاهی

دندانپزشک جراح اصفهان دکتر بهزاد آیت اللهی

متخصص کودکان اصفهان دکتر نسرین السادات دوامی

بهترین لیزر موهای زاید اصفهان

جراح بینی اصفهان دکتر بهنام خرمی

متخصص طب فیزیکی اصفهان دکتر مهدی احمدی – دکتر سیمرا عشاقی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

فهرست