بهترین-متخصص-ارتودنسی-اصفهان

درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی چیست؟

درمان ارتودنسی در اصفهان

درمان ارتودنسی روشی برای صاف کردن یا حرکت دادن دندان ها برای بهبود ظاهر دندان ها و نحوه عملکرد آنها است. همچنین می‌تواند به مراقبت طولانی‌مدت از سلامت دندان‌ها، لثه‌ها و مفاصل فک‌تان کمک کند و فشار گاز گرفتن را روی تمام دندان‌هایتان پخش کند.

چرا باید درمان ارتودنسی انجام دهم؟

بسیاری از افراد دارای دندان های شلوغ یا کج هستند. درمان ارتودنسی دندان ها را صاف می کند یا آنها را به موقعیت بهتری منتقل می کند. این می تواند ظاهر آنها و نحوه گاز گرفتن دندان ها را بهبود بخشد و در عین حال تمیز کردن آنها را آسان تر کند.

برخی از افراد دارای دندان های جلویی بالایی هستند که بیرون زده و نامناسب به نظر می رسند. این دندان‌های برجسته بیشتر احتمال دارد آسیب ببینند، اما درمان ارتودنسی می‌تواند آن‌ها را دوباره به خط خود بازگرداند. یا نحوه برخورد فک بالا و پایین باعث می شود دندان ها نامناسب به نظر برسند و منجر به نیش نادرست شوند. درمان ارتودنسی ممکن است بتواند هر دوی این مشکلات را اصلاح کند.

هنگامی که دندان ها به درستی به هم نمی رسند، این می تواند به عضلات فک فشار وارد کند و باعث مشکلات فک و مفاصل و گاهی سردرد شود. درمان ارتودنسی می تواند به شما کمک کند تا به طور یکنواخت گاز بگیرید و فشار را کاهش دهید.

از چه سنی باید درمان ارتودنسی انجام دهم؟

بهترین زمان به طور کلی در دوران کودکی است، اما بزرگسالان نیز می توانند درمان ارتودنسی انجام دهند – و بیشتر و بیشتر این کار را انجام می دهند. سن کمتر از داشتن تعداد دندان مناسب است. در کودکان ممکن است لازم باشد قبل از شروع درمان صبر کنید تا دندان های کافی بیرون بیایند.

دکتر فاطمه تیموری ، بهترین متخصص ارتودنسی اصفهان و متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان مفتخر هستند به شما بیماران گرامی خدمات ارائه دهند.

 

چه کسی ارتودنسی را انجام می دهد؟

دندانپزشک شما ممکن است درمان ارتودنسی را انجام دهد. یا ممکن است شما را نزد متخصصی بفرستند که دارای شرایط اضافی است. متخصص ممکن است در یک مطب یا در بخش بیمارستان باشد و ارتودنتیست نامیده می شود.

چه چیزی را شامل می شود؟

مهمترین چیز معاینه کامل است. این معمولاً شامل نگاه کردن به دندان‌های شما، عکس‌برداری با اشعه ایکس دندان و ساختن مدل‌های گچی از دندان‌های شما است.

بیشتر بخوانید
درمان طراحی لبخند

سپس تیم دندانپزشکی یا متخصص ارتودنسی شما در مورد درمان ممکن صحبت خواهند کرد. هنگامی که مطمئن شدید که می خواهید ادامه دهید، درمان می تواند به محض داشتن دندان های دائمی کافی شروع شود.

آیا برای ایجاد فضا نیاز به کشیدن دندان دارم؟

ممکن است فضای کافی برای تمام دندان های دائمی خود نداشته باشید. اگر چنین است، ممکن است لازم باشد تعدادی دندان دائمی برای ایجاد فضا درآورید. تیم دندانپزشکی شما به شما خواهند گفت که آیا این مورد است یا خیر. گاهی اوقات می توان فضا را با استفاده از اشکال دیگر درمان ایجاد کرد.

درمان چگونه انجام می شود؟

درمان ارتودنسی را می‌توان با انواع مختلفی از دستگاه‌ها انجام داد که اکثر مردم به آن «بریس» می‌گویند.

بهترین-متخصص-ارتودنسی-اصفهان
بهترین-متخصص-ارتودنسی-اصفهان
بریس متحرک چیست؟

درمان ساده را می توان با یک بریس متحرک (صفحه ای که می توان برای تمیز کردن بیرون آورد) انجام داد. دارای سیم ها و فنرهای ظریفی است که با فشار ملایم دندان ها را حرکت می دهند. بریس ثابت چیست؟ اغلب، دندان ها باید با دقت بیشتری نسبت به استفاده از بریس متحرک هدایت شوند.

بنابراین از بریس ثابت استفاده می شود. این دارای براکت ها و نوارهایی است که به طور موقت به دندان ها می چسبند. یک سیم انعطاف پذیر همه براکت ها را به هم متصل می کند و امکان جابجایی دندان ها را فراهم می کند. شما نمی توانید خودتان دستگاه را بیرون بیاورید، بنابراین به آن دستگاه ثابت می گویند.

بریس کاربردی چیست؟

گاهی اوقات می توان نحوه رشد فک ها را با استفاده از یک بریس کاربردی تغییر داد. این کار با استفاده از قدرت عضلات فک شما کار می کند و می تواند به انواع خاصی از مشکلات کمک کند.

براکت ها از چه چیزی ساخته شده اند؟

بریس های ثابت همیشه از فلز ساخته نمی شوند.

می توان از پلاستیک و سرامیک مخصوصا برای بزرگسالان استفاده کرد.

هدگیر چیست؟

برخی از افراد علاوه بر بریس نیاز به پوشیدن روسری دارند. معمولاً فقط باید آن را در عصر یا شب بپوشید. اگر آن را به روشی که گفته شده نپوشید، ممکن است دندان های جلویی شما در پایان درمان بیرون بزنند.

بریس های نامرئی چیست؟

آنها “قالب هایی” پلاستیکی سخت و شفاف هستند که برای صاف کردن دندان ها استفاده می شوند. برای هر بیمار، مجموعه‌های مختلفی از الاینرها با قالب‌گیری خاص و کمی متفاوت ساخته شده‌اند. هر ست به مدت دو هفته قبل از تعویض با ست بعدی پوشیده می شود.

بیشتر بخوانید
از چه سنی فرزندم را نزد بهترین متخصص ارتودنسی ببرم؟

آنها از پلاستیک شفاف ساخته شده اند، بنابراین تقریبا نامرئی هستند. این بدان معناست که نیازی نیست کسی بداند که شما دندان های خود را صاف می کنید. الاینرها باید به مدت 22 تا 23 ساعت در روز برای بهترین نتیجه استفاده شوند.

آنها را می توان به راحتی برای خوردن، آشامیدن، مسواک زدن و برای تمیز کردن بین دندان ها جدا کرد. قبل از اینکه بتوانید این درمان را انجام دهید، باید تمام دندان های بالغ خود را داشته باشید.

الاستیک چیست؟

گاهی اوقات نوارهای الاستیک ظریفی برای کمک به حرکت دندان ها به یک بریس ثابت متصل می شوند. ارتودنتیست به شما خواهد گفت که آیا به الاستیک نیاز دارید یا خیر.

چقدر طول میکشه؟

طول درمان بستگی به شدت مشکل دارد و ممکن است از چند ماه تا دو سال و نیم طول بکشد. اکثر افراد در عرض یک تا دو سال قابل درمان هستند.

 وقتی دندان ها در موقعیت مناسب قرار گیرند چه اتفاقی می افتد؟

پس از پایان درمان، دندان ها باید برای مدتی در موقعیت خود قرار گیرند. به این دوره “نگهداری” می گویند و به وسایلی که دندان ها را در جای خود نگه می دارند، نگهدارنده می گویند. نگهدارنده ها دندان های تازه صاف شده را در موقعیت خود نگه می دارند در حالی که لثه و استخوان اطراف آن ته نشین می شوند.

بسته به مشکل اصلی، نگهدارنده ها می توانند جدا شوند یا ثابت شوند.

 به درد میخوره؟

همه وسایل ممکن است در ابتدا احساس عجیبی داشته باشند و باعث ناراحتی شوند. اگر مشکل برطرف نشد، ارتودنتیست ممکن است بتواند تنظیماتی را برای کمک انجام دهد. دندان‌ها معمولاً بلافاصله پس از تنظیم بریس ناراحت‌کننده هستند، اما این وضعیت آرام می‌شود.

بهترین-متخصص-ارتودنسی-اصفهان
بهترین-متخصص-ارتودنسی-اصفهان
 چند بازدید طول می کشد؟

بریس های ارتودنسی معمولاً هر 4 تا 6 هفته یکبار نیاز به تنظیم دارند. متخصص ارتودنسی به شما خواهد گفت که بریس شما چند وقت یکبار نیاز به تنظیم دارد. چقدر موفق خواهد بود؟موفقیت هم به مهارت های ارتودنتیست و هم به اشتیاق و کمک بیمار (و والدین، اگر بیمار کودک باشد) بستگی دارد.

پیروی از دستورالعمل های ارائه شده توسط متخصص ارتودنسی و رفتن به هر قرار ملاقاتی که با او دارید بسیار مهم است. موفقیت درمان نیز به تعهد بیمار بستگی دارد. برای درمان ارتودنسی کودکان بسیار مهم است که بیمار به اندازه والدین مشتاق باشد.

بیشتر بخوانید
فعالیت های آکادمیک متخصص ارتودنسی

 آیا ارتودنسی می تواند به دندان های من آسیب برساند؟

اگر در طول درمان به درستی از آنها مراقبت نکنید ممکن است آسیب ببیند. بریس‌ها به خودی خود آسیبی وارد نمی‌کنند، اما تمیز کردن ضعیف و مصرف زیاد غذاها و نوشیدنی‌های شیرین می‌تواند باعث آسیب دائمی به دندان‌های شما شود. براکت ها، سیم ها و بریس ها می توانند غذا را به دام بیاندازند و باعث ایجاد پلاک بیش از حد معمول شوند. بنابراین باید دندان ها و دستگاه خود را کاملاً تمیز کنید.

آیا کار ارتودنسی دائمی است؟

حتی پس از احتباس، حرکت های جزئی دندان در طول زندگی طبیعی است. بنابراین نمی توان تضمین دائمی داد. با این حال، تغییر دندان ها به اندازه ای غیرعادی است که نیاز به درمان بیشتری داشته باشد.

 اینستاگرام دکتر متخصص ارتودنسی اصفهان
چگونه برای درمان ارتودنسی اقدام کنم؟

اولین کاری که باید انجام دهید این است که به تیم دندانپزشکی خود مراجعه کنید و از آنها مشاوره بگیرید. تیم دندانپزشکی شما می داند که آیا شما به درمان نیاز دارید یا خیر و هماهنگی های لازم را انجام خواهند داد.

چگونه از بریس و دندان هایم مراقبت کنم؟

مهم است که در طول درمان ارتودنسی، دندان های خود را توسط تیم دندانپزشکی خود چک کنید. همچنین باید مراقب دندان ها و دهان خود باشید: دندان های خود را هر روز با دقت تمیز کنید، از جمله بین دندان های خود در جایی که می توانید.

بریس ها ظریف هستند و باید مطمئن شوید که آنها را با دقت تمیز کنید تا نشکنند. تیم دندانپزشکی شما می‌توانند بسته به وسیله‌ای که استفاده می‌کنید، تکنیک‌های خاصی را به شما نشان دهند. دفعات مصرف غذاها و نوشیدنی های شیرین را کاهش دهید. درمان ارتودنسی در اصفهان

ز خوردن تنقلات و نوشیدنی های حاوی قند و نوشابه های گازدار خودداری کنید. همچنین غذاهای چسبنده و سفت ممکن است به بریس شما آسیب بزنند. دندان های خود را آخرین بار در شب و حداقل یک بار دیگر در روز مسواک بزنید.

در صورت نیاز از دهانشویه استفاده کنید. تیم دندانپزشکی شما ممکن است یک خمیر دندان حاوی فلوراید قوی‌تر یا شاید یک ژل یا دهانشویه فلوراید را برای استفاده به شما توصیه کند.

با ما تماس بگیرید.

drteimoori.com, ارتودنسی اصفهان, ارتودنسی پیشگیری, اصلاح طرح لبخند اصفهان, انواع ارتودنسی, بهترن متخصص ارتودنسی اصفهان, بهترین جراحی فک اصفهان, بهترین متخصص ارتودنسی در اصفهان, درمان ارتودنسی در اصفهان, دکتر فاطمه تیموری, متخصص ارتودنسی اصفهان, متخصص ارتودنسی کودکان, متخصص جراحی فک و صورت در اصفهان, متخصص ناهنجاری های فک و صورت در اصفهان
نوشتهٔ پیشین
چه زمانی و چرا کشیدن دندان قبل از مراقبت های ارتودنسی ضروری است؟
نوشتهٔ بعدی
بریس های ارتودنسی چه حسی دارند؟

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.