چگونه می توانیم یک لبخند زیبا داشته باشیم؟

چه چیزی یک لبخند را زیبا می سازد؟ چگونه بعضی لبخندها پر از اعتماد و زیبایی طبیعی است اما بعضی خسته و نازیبا است؟ چطور دندانها می توانند یک شخص را پیرتر و دیگری را جوانتر نشان دهد؟ چطور یک لبخند می تواند یک شخص را بازنده و دیگری را یک برنده واقعی بسازد که می تواند شغل بهتر و دوستان بیشتری داشته باشد.
در حالیکه طبیعت با بعضی مهربان بوده ممکن است بفیه اینقدر خوش شانس نبوده باشند که لبخندی زیبا داشته باشند. خوشبختانه ما این اصول طبیعت را فهمیده ایم و می دانیم که چگونه باید یک لبخند نازیبا را به زیبا تبدیل کنیم. موقعیکه هنر، علم و تجربه در دستان یک دندانپزشک متبحر با هم ترکیب شوند نتایج شگفت انگیز خواهند بود.

لبخند زیبا

لبخند خود را ارزیابی کنید:

ک لبحند زیبا لبخند جذاب از این رو جذاب به نظر می رسد که از اصول بیسیک طبیعت پیروی می کند و زیبایی طبیعی برای چشم خوشایند است. یک دندانپزشک زیبایی با پیروی از این اصول و مخلوط کردن آن با علم، یرا خلق می کند. آشنایی با این اصول و مقایسه آن با لبخند ایده ال به شما کمک می کند که نقایص لبخند خود را متوجه شوید و آن را ارزیابی کنید. جلوی آینه بروید و یا یک عکس از نمای نزدیک خود را در دست بگیرید و مرحله به مرحله با این اصول مقایسه کنید:

بیشتر بخوانید
متخصص ارتودنسی اصفهان مراقبت از بریس ها را برایتان توضیح می دهد بخوانید:

۱- ابتدا اولین دندانهای پیش خود را نگاه کنید. طول به عرض آنها چگونه است؟ زیادی بلند یا کوتاه است؟ در یک لبخند زیبا نسبت عرض به طول دندان باید حدود ۷۵ تا ۸۰ % باشد. مثلا اگر عرض دندانهای سانترال ۸ میلیمتر است طول آن باید ۱۰ میلیمتر باشد.

 

 

۲- آیا زاویه قرار گیری دندانهایتان درست است؟ تمام دندانهای قدامی بالا یک شیب ملایم به سمت خط وسط دارند.

 

۳- آیا لبخندتان کاملاً در میان صورت یا دهانتان قرار گرفته است؟ اگر یک خط فرضی از میان دو چشم به زیر بینی، قسمت میان لبها و چانه بکشیم دندانها باید نسبت به این خط قرینه باشند و نباید به چپ یا راست تیلت داشته باشند.

 

۴- ایا رنگ دندایتان با یکدیگر یکسان است؟ یا بعضی تیره تر و بعضی دیگر روشن تر هستند؟

 

۵- به دندانهای خود در حالت استراحت یا لبخند کم دقت کنید. معمولاً حدود ۲ تا ۴ میلیمتر از دندانهای قدام بالا دیده می شود. با

به علت شل شدن عضلات لب از این مقدار کاسته شده و مقدار بیشتری از دندانهای قدام پایین دیده خواهند شد.

 

۶- لثه ها مثل یک قاب دندانها را در برگرفته اند. در یک لبخند زیبا، لثه ها باید در دو سمت تقارن داشته باشند نه اینکه در یک قسمت کوتاه و در قسمت دیگر بلند باشد.

 

۷- در یک لبخند زیبا حدود ۱ تا ۳ میلیمتر از لثه ها دیده می شود. زیادتر یا کمتر بودن این مقدار از جذابیت لبخند خواهد کاست. زیادتر دیده شدن لثه ها منجر یه حالتی خواهد شد که به آن خنده لثه ای یا gum smile گفته می شود که در مورد آن و درمانهای آن به طور مفصل در سایت توضیح داده شده است.

بیشتر بخوانید
4 حقیقت در مورد ونیرهای دندانی چه چیزهایی هستند؟

۸- آیا بین دندان هایتان فاصله وجود دارد؟ به این فاصله دیاستم گفته می شود.

 

۹- اگر لبه دندانهای قدامی را بهم وصل کنیم خط فرضی پدید می آید که به ان smile line یا خط لبخند می گویند. این خط باید با انحنای لب پایین در حالت استراحت یا لبخند کم موازی باشد.

 

۱۰- اگر خطی افقی که از سطح جونده دندانهای چپ و راست بگذرد را در نظر بگیرید، این خط باید با خطی افقی که از مردمک چشم ها می گذرد در حالت ایستاده موازی باشد.

 

 

۱۱- فاصله بین دو دندان در سطح جونده از قدام به خلف بزرگتر می شود و باید مثلثی شکل باشد.

 

۱۲- آیا دندانهای شما از نسبت طلایی تبعیت می کنند؟ این نسبت در طبیعت در ساختمانهای قدیمی و در تمام چیزهایی که دارای هارمونی هستند رعایت شده است.

این نسبت بیان می کند که هر دندانی که از خط وسط دور می شود باید عرضی معادل ۲/۳ دندان قبل خود را داشته باشد. یعنی اگر عرض دندان سانترال ۱٫۶ باشد عرض دندان لترال باید۲/۳ آن یعنی ۱ و عرض دندان نیش ۲/۳ لترال یعنی ۰٫۶ باشد.

 

۱۳- وجود ترمیم های آمالگام قدیمی باعث ایجاد یک سایه تیره در دندان می شوند و از زیبایی آن می کاهند.

 

۱۴ -وجود ترمیم های و روکش های قدیمی معمولاً به علت شکستن، لب پر شدن، تغییر رنگ و یا دیده شدن فلز در طوق دندان به علت تحلیل لثه، نمای نازیبایی ایجاد می کنند.

 

زمانیکه از قوانین طبیعت پیروی کنیم و آن را با مزایای علم مدرن ترکیب کنیم معجزه به وقوع می پیوندد و بزرگترین معجزه، زندگی است، زمانیکه به علت بازگشت اعتماد به نفس تغیر کند و دیگران به علت نوع احساسی که به خود دارید جذب شما شوند. به زندگی خود درخشندگی، زیبایی و سلامت هدیه بدهید، شما لایق آن هستید برای این کار ما دکتر فاطمه تیموری بهترین متخصص ارتودنسی را به شما معرفی می کنیم برای ارتباط باما همراه باشید.

بیشتر بخوانید
دندان نیش بیرون زده