متخصص ارتودنسی اصفهان آیا ارتودنسی موجب افزایش اعتماد به نفس می شود ؟

آیا ارتودنسی موجب افزایش اعتماد به نفس می شود ؟

در این مقاله از سایت دکتر فاطمه تیموری متخصص ارتودنسی اصفهان به بررسی موضوع:

“آیا ارتودنسی موجب افزایش اعتماد به نفس می شود ؟”

پرداخته ایم، بهتون پیشنهاد میکنیم تا انتها این مطلب رو مطالعه کنید. در پایان میتوانید سوالات خود را در بخش نظرات برای خانم دکتر ارسال نمایید.

 

چهره افراد بر میزان اعتماد به نفس آن ها تاثیر مستقیمی دارد. هر گونه نا هنجاری در ظاهر افراد ممکن است باعث به خطر انداختن اعتماد به نفس آن ها شوند. دندان ها و فرم فک بیشترین میزان توجه را بر روی صورت دارد. اگر دندان های فرد نا مرتب باشد یا دچار بد شکلی فک باشد طرح لبخند زیبایی برای افراد به وجود نمی آورد.ارتودنسی و اعتماد به نفس رابطه مستقیم با یکدیگر دارند.

آیا ارتودنسی موجب افزایش اعتماد به نفس می شود ؟

هر گونه تغییر بر روی ظاهر فرد چه در جهت مثبت و چه در جهت منفی، اعتماد به نفس فرد را درگیر می کند. ارتودنسی به دلیل اینکه در جهت طرح لبخند زیبای فرد و ردیف کردن دندان ها انجام می گیرد، در نتیجه موجب افزایش اعتماد به نفس فرد می شود. یکی از نتایج درمان ارتودنسی زیبایی طرح لبخند و بهبود سلامت دندان هاست. هیچ گاه از انجام ارتودنسی تردید نکنید، اگر بدانید که بعد از اتمام درمان ارتودنسی از دندان های مرتب و سلامت برخوردار خواهید بود و همه مشکلات دندانی از جمله تکلم و بلعیدن و تنفس تان بر طرف می شود، سریع تر اقدام به درمان می کنید.

ارتودنسی چه تاثیری بر چهره افراد می گذارد ؟

یکی از اقداماتی که در جهت بر طرف کردن ناهنجاری های دندانی و فکی صورت می گیرد، ارتودنسی است. دستگاه ارتودنسی با قرار گرفتن بر روی دندان ها و با اعمال نیروی فشار خارجی باعث حرکت دادن دندان ها و فک به موقعیت صحیح می شود. قطعا زمانی که فک و دندان ها جابه جا شوند تغییری بر روی ظاهر فرد به وجود می آید. تغییر در فرم لب ها و بینی از جمله تغییراتی است که پس از انجام ارتودنسی در ظاهر فرد به وجود می آید. حتی در مواردی مشاهده شده است که افرادی که بینی های افتاده ای دارند بعد از درمان ارتودنسی فرم بینی آن ها نیز تغییر کرده و به سمت بالا کشیده می شود. در ناهنجاری های مال اکلوژن یا انواع بایت بیشترین تغییر را در فرم لب ها و بینی پس از اتمام ارتودنسی مشاهده می کنیم.

بیشتر بخوانید
اولین روزهای در بریس ارتودنسی چگونه است؟

با وجود اینکه در طول درمان دستگاه ارتودنسی نمایان می شود اما در انتهای کار نتیجه اثر بخشی دارد. تنها کافی است طول درمان ارتودنسی را تحمل کنید حتی اگر از نمایان بودن دستگاه ارتودنسی خجالت می کشید اما بعد از آن مدت طولانی اطمینان دارید که دندان هایتان مرتب و ردیف هستند.


متخصص ارتودنسی اصفهان دکتر فاطمه تیموری

دکتر فاطمه تیموری

بورد تخصصی ارتودنسی و ناهنجاری های فک و صورت

استادیار دانشگاه آزاد اسلامی اصفهان

جهت اطلاع از آدرس و ساعات کاری به بخش تماس با ما سایت مراجعه نمایید:

نظرات و سوالات خود را در بخش نظرات و دیدگاه ها برای خانم دکتر ارسال نمایید:

ارتودنسی, ارتودنسی و اعتماد به نفس, رابطه ارتودنسی و اعتماد به نفس, متخصص ارتودنسی اصفهان
نوشتهٔ پیشین
تاثیر فشار خون بالا بر روند درمان ارتودنسی یا درمان های دندانی
نوشتهٔ بعدی
دندان های نامرتب و درمان ارتودنسی

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.